Aktuality

Akce „Windows 2016“

Jak si někteří již všimli, už je lépe vidět jak do tělocvičny, tak i z ní ven. Na druhý pokus se to povedlo. Protože nás minulý týden bylo jen 8, dali jsme znovu šanci zúčastnit se této výjimečné akce i ostatním kolegům a zvolili druhý termín – sobotu 25. 6. Hlásili nádherné počasí a to se taky projevilo – sešlo se nás 6… a to jsme naštěstí zachytili Danku, která jako jediná dorazila přesně v 9:00 a která po 10 minutách marného zjišťování stavu věcí již v duchu začala plánovat domácí práce.


Již samotný začátek byl velmi napínavý a připomněl nám soutěž Pevnost Boyard. Naší pevností se zde stala sokolská garáž, kde bylo uschované lešení. Naštěstí jsme měli číslo na otce Fura, který nám poskytl několik indicií, díky kterým jsme se dostali ke klíčům od místnosti, kde se již nacházely ty pravé klíče – a cesta k pokladu byla volná!!! Tato časová prodleva však malinko znervózňovala našeho Mistra zednického, který v sobotním ranním hicu pomalu dostával žízeň. Přesto vytrval a tak jsme pod jeho odborným vedením vztyčili dostatečně vysoké a bezpečné lešení a mohli jsme se konečně pustit do práce. Čekalo nás pouhých 70 okenních tabulí a několik km rámů. Na prvním poli jsme se učili, jak na to – bylo třeba vychytat správný postup. Sluníčko nám chtělo taky pomáhat a tak svými mocnými paprsky způsobovalo, že voda na skle zasychala těsně za houbou. Ale to na Jardu neplatilo – taktikou: „voda!“ – „kýbl!“ – „voda!“ – „kýbl!“… bez problémů splachoval zaschlou pěnu i se špínou. Pracovali jsme systémem 2 – 2 – 2, který nevěřícně obdivovali i kolem jdoucí fotbalisté, kteří se pomalu scházeli na svůj turnaj (máme dokonce pocit, že se tento herní systém některá družstva poté pokusila aplikovat i ve své hře).  Pro ty, co neměli možnost sledovat tento postup živě:

Danka K. s Jardou M. hráli nejvyšší level, pod nimi si nechaly Jitka V. s Adélkou V. kapat špinavou vodu na hlavy i záda a vše jistili ze země Karel Š. s Petrem V., kteří bleskově donášeli vodu v kýblech či piva v půllitrech – podle toho, co bylo zrovna potřeba. Tento systém se každým okenním polem vylepšoval a zdokonaloval, takže hrozilo, že při troše nepozornosti umyjeme i okna na Obecním úřadě. Naštěstí nás včas zabrzdila kolem na kole jedoucí Renča M..  Při posledním pivečku jsme pohledem zhodnotili výsledek. Naše mírné pochyby však zcela rozptýlil pan Kozubek, který právě odjížděl shánět silnější rolety na svá okna…

Tímto děkuji všem kolegům, kteří mohli a vyměnili krásné horké sobotní dopoledne doma u bazénu za 5 hodin (snad) prospěšné práce a spoustu legrace.

Za celou partičku Petr van Duch